لنسر ، ماهیگیری ، کپور ، فیلم ماهیگیری

لورل و هاردی ( مجموعه کامل )

كد كالا: lohka
قیمت: 16,900 تومان

لورل و هاردی (به انگلیسی: Laurel and Hardy) نام زوج کمدین مشهور دهه‌های بیست تا پنجاه سینمای آمریکا است. استن لورل متولد 16 ژوئن 1890 در انگلستان است و اولیور هاردی متولد 18 ژانویه 1892 در ایالات متحده است. استن لورل و اولیور هاردی در سال 1919 در ک

امتياز اين محصول
0 امتياز

لورل و هاردی ( Laurel and Hardy) نام زوج کمدین مشهور دهه‌های بیست تا پنجاه سینمای آمریکا است.

استن لورل متولد 16 ژوئن 1890 در انگلستان است و اولیور هاردی متولد 18 ژانویه 1892 در ایالات متحدهاست.

استن لورل و اولیور هاردی در سال 1919 در کمپانی فاکس قرن بیستم و در فیلم سگ خوشبخت (که در 1921 اکران شد.) همکاری خود را آغاز کردند و سپس به استدیوی فیلم سازی هال روچ پیوستند. اما اولین فیلم دو نفره آنها «شلوار پوشاندن به فیلیپ» در سال 1927 آغاز همکاری رسمی این دو بود و این همکاری در حدود سی سال ادامه یافت.

طنزهای لورل و هاردی در زمان حیات ایشان هیچگاه نتوانست توجه منتقدین را به خود جلب کند و تنها فیلمجعبه موسیقی محصول 1932 توانست برنده جایزه اسکار فیلم کوتاه شود. اما بر عکس در میان مردم جهان طرفداران زیادی داشتند.

اولیور هاردی در 7 آگوست 1957 در 65 سالگی درگذشت و پس از مرگ هاردی استن لورل به صورت رسمی از حرفه بازیگری کناره گیری کرد اما به علت بیماری زیاد نتوانست در مراسم درگذشت هاردی شرکت کند و گفت \"الیور درک می‌کند\". 

لورل آخرین سالهای عمر خود را در آپارتمان کوچکی در اوشیناهتل در سنت مونیکا سپری کرد و وقت خود را به جواب دادن به نامه‌ها و تلفن‌های طرفدارانش می‌گذراند.

سرانجام وی نیز در 23 فوریه 1965 در سن 74 سالگی چند روز پس از حمله قلبی در گذشت و در بخشی از وصیت نامه خود نوشته بود \"اگر کسی در مراسم درگذشت من گریه کند دیگر با او صحبت نخواهم کرد\".

سال‌ها بعد٬ تمامی فیلم‌های سیاه و سفید آن‌ها رنگی شد.

برچسب محصول